Elolvastam Bayer Zsolt Folyamatban című megrázó cikkét (Magyar Hírlap, 2015. augusztus 22.).
A 2006-os londoni események fényében mindjárt jobban érthető a Charlie Hebdo nevű lap ténykedése és az ellene elkövetett januári támadás is. Ha ugyanis már 2006-ban leíratott, hogy Európa lebontása folyamatban van, akkor a nevezett szennylap ténykedését nem tudom másnak minősíteni, mint a szegény, elbutult európai fehér embernek felállított csapdának, amelybe szépen bele is sétált. A szent liberalizmus nevében nevezett szennylap állami jóváhagyólagos támogatással éveken át sértegette vérig az iszlámot.
A kiprovokált megtorlás nem maradt el. Hogyan „reagáltatta” a provokátor – mert a tüntetéseket is a csapdaállítók szervezték – Európa népét? „Je suis Charlie” = „Én is Charlie vagyok” feliratú transzparensekkel, pólókkal, bármivel. Következtetésem: az említett tüntetésről készült filmek kiváló anyagot képeznek muszlim harcosok mozgósítására, illetve beszervezésére. Elég csak megmutatni nekik a Charlie Hebdo Mohamedet gyalázó karikatúráit, utána pedig a hülyén, mellén Charlie vagyok (= Ide lőjetek) felirattal tüntető tömegeket. Véleményem: az iszlám sajnos nem fog különbséget tenni az iszlámgyalázó és az ezt mélységesen elítélő európaiak között.
Tisztelettel:
Staszny Gáborné, e-mail



