Nem merült fel, hogy meneszteni kellene Eszenyi Enikőt a Vígszínház éléről – mondta tegnap Tarlós István az ATV-nek.
„Őszintén megmondom, ha egyáltalán foglalkoztam volna azzal a gondolattal, hogy Eszenyi Enikőt elküldjük, ezekután már akkor sem küldenénk el” – nyilatkozta a főpolgármester. A Vígszínház igazgatójáról tegnap jelentek meg a hírek, hogy belebukhat a Marton-botrányba. A Bors szerint Eszenyi megbízása 2020-ig érvényes, de a színfalak mögött készülnek elmozdítására. A lap úgy tudja, a döntéshozóknál akkor telt be a pohár, amikor úgy nyilatkozott, fogalma sem volt, mi folyik színháza falai közt. Eszenyi nyolcadik éve áll a teátrum élén. Második kinevezése után olyan színészek hagyták ott a színházat, mint Harkányi Endre és Szegedi Erika, mert szerintük az igazgató sokszor ok nélkül bánt és aláz meg kollégákat.