Az emberi erőforrások minisztere kiírta a 2020. évi pedagógusminősítési keretszámokat, az érintetteknek március 31-ig kell benyújtaniuk jelentkezésüket az intézményvezetőnek, aki az Oktatási Hivatal (OH) által működtetett informatikai felületen április 15-ig rögzíti a jelentkezéseket.
A jelentkezéssel kapcsolatos szakmai és technikai kérdésekben a pedagógiai oktatási központok és az OH Pedagógusminősítési Osztálya segítséget ad. Egyébként a jövő évi minősítések keretszámai a következők: a Pedagógus I. és Pedagógus II. fokozat megszerzésének lehetősége valamennyi jogosult számára adott, itt tehát nincs limit, a Kutatótanár fokozat megszerzésére és megújítására százötven pedagógusnak lesz lehetősége. A Mesterpedagógus fokozat „fejlesztő támogató, fejlesztő innovátor vagy intézményvezető” kategóriájában 18 500 fő a keretszám, a Mesterpedagógus „szaktanácsadó” kategóriájában – a hiányterületeken – négyszáz fő, „szakmai ellenőrzési és pedagógusminősítési szakértő” – ugyancsak a hiányterületeken – szintén négyszáz fő.



