Rendkívül pozitív hangvételű interjút adott az ATV-nek Jószéf Amrani, a zsidó állam budapesti képviselője, amelyen érződött, hogy a két ország jócskán közelebb került egymáshoz, mint korábban talán valaha volt – a közös pontot a moralizáláson túl persze gazdasági kapcsolatok, és a nemzetközi szervezetek kritikái jelentették. S tekintettel arra, hogy a hazánkkal szembeni vádak egyik része az antiszemitizmusra vonatkozott – a CEU-ügy és a Soros-plakátok miatt –, erős jelzésértéke lehet, hogy éppen az izraeli nagykövet cáfolta mindezt.
Az ATV-nek Amrani azt mondta: hazánk kifejezetten biztonságos mind a magyar zsidóság, mind az idelátogató izraeli turisták számára, ellentétben azon liberális európai országokkal, ahonnan a nagykövet állítása szerint napi szinten kapja a jelzést antiszemita támadásokról. Hozzátette: ahogy Orbán Viktor és Szijjártó Péter „őszintén beszélnek ennek az országnak a zsidó-keresztény örökségéről, Európa örökségéről”, az nem antiszemitizmus, és ha zsidóellenességgel vádolják Magyarországot, a magyaroknak védekezés helyett bizonyítékot kell követelniük. Ami az emlegetett morális igazságot illeti, Amrani szerint hazánk és a – meglátása szerint – önrendelkezéséért küzdő Izrael a jó oldalon áll, mégis mindkettő nemzetközi szervezetek kritikáinak célpontja. Ezért is találtak ilyen jól egymásra, ahogy Orbán közelgő izraeli látogatása is minden bizonnyal jól fog sikerülni, hiszen nagyon jó barátok Benjamin Netanjahuval, „működik köztük a kémia”, és minden bizonnyal a globális stratégiai kihívások kapcsán való együttműködésről egyeztetnek majd. Amrani Izrael háláját tolmácsolta a térség legfontosabb államának nevezett Magyarországnak Izrael melletti kiállásáért, és úgy vélte, hogy a magyarok büszkék lehetnek a kormányukra annak morális kiállásáért és bátorságáért.



