A pénzügyi együttműködés a magyar–kínai kétoldalú kapcsolatok egyik leggyorsabb ütemben fejlődő területe– emelte ki tegnap Varga Mihály Liu Liange-vel, a Bank of China alelnökével folytatott megbeszélésén.
A felek a tárgyaláson egyetértettek abban, hogy a Bank of Chinával – a bank Budapesten hozta létre regionális, illetve kelet-közép-európai központját – való magyar együttműködés, az Ázsiai Infrastrukturális Beruházási Bankhoz történő csatlakozásunk, az OTP Bank 2017-es képviseleti irodájának megnyitása Pekingben, valamint a különböző pénzügyi alapokban való aktív magyar részvétel tovább mélyíti a két állam pénzügyi kapcsolatait.



