„Ketyegő bomba” volt a busz a veronai tragédiában

El sem indulhatott volna

Ajánló
  • 2018.07.10. - 00:51

A szakértői vizsgálatok szerint súlyos szabálytalanságok előzték meg a tavaly januári veronai busztragédiát, sőt a jármű el sem indulhatott volna – tudta meg a Blikk.

A busz honosítási vizsgájánál meghamisították az adatokat, hogy a jármű külföldi utakra is mehessen, valamint hosszú ideje folyt az illegális üzemanyagtartályok beépítése. „Felszállni sem engedtük volna őket, ha tudjuk, hogy ketyegő bombán ülnek” – mondta az egyik áldozat édesapja. Hozzátette, a busz sofőrje és a fuvarozó cég vezetője mindenről tudott. Bár Olaszországban a vádlottak padjára kerülnek a baleset lehetséges felelősei – öt olasz mérnök és a magyar buszvezető –, az itthoni hatóságok mégsem indítottak eddig hivatalból eljárást a buszt üzemeltető cég ellen. Most a hozzátartozók akarnak feljelentést tenni.

Reklám