Ismét bíróság elé áll Budaházy György

Módosult az eljárás

Ajánló
  • 2018.07.11. - 01:08

Ősszel kezdődhet újra a Budaházy-ügy tárgyalássorozata a Fővárosi Törvényszéken. A július 1-jén hatályba lépett új büntetőeljárási törvény alapján az ügyet – bírói tanács helyett – a törvényszék egy büntetőbírája „egyesbíróként” fogja tárgyalni, akit egyéb ügyei alól tehermentesítenek.

A cél az, hogy az eljárást minél előbb befejezzék. Első fokon nem jogerősen tizenhárom év fegyházra ítélték terrorcselekmény, testi sértés, kényszerítés miatt az elsőrendű vádlottat, Budaházy Györgyöt. Másodfokon, idén áprilisban a Fővárosi Ítélőtábla ezt hatályon kívül helyezte és új eljárásra utasított. A vád szerint a Budaházy György által létrehozott Magyarok Nyilai elnevezésű terrorszervezet 2007 és 2009 között erőszakos cselekményekkel próbálta megváltoztatni az akkori, szocialista–szabaddemokrata kormány politikáját és próbált félelmet kelteni a lakosság egyes csoportjaiban.
Reklám