A kormány szakképzési együttműködési megállapodást kötött a szalézi renddel. Ennek célja, a társadalmi mobilitás elősegítése és a szegénység leküzdése, továbblépési lehetőség megteremtése a fiatalok számára.
A hátrányos helyzetű és roma fiatalok támogatásának érdekében szakképzési együttműködési megállapodást írt alá Varga Mihály a Szalézi Intézményfenntartó képviselőivel – tájékoztatta lapunkat a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A nemzetgazdasági miniszter a közlemény szerint elmondta: az április elején aláírt dokumentum lehetőséget teremt a rend szakképzésben folytatott innovatív munkája, a „Megelőző Módszertan” program, valamint a „Tedd képessé!” mintaprogram széles körben történő elterjesztésére.
Varga Mihály úgy fogalmazott: a szalézi renddel való együttműködés fontos célja az is, hogy elősegítsék a társadalmi mobilitást és a szegénység leküzdését, illetve, hogy megteremtsék a továbblépési lehetőségeket a fiatalok számára, valamint biztosítsa a tanárok továbbképzését. A tárcavezető kiemelte: a kormány nagyra értékeli a szaléziek pedagógiai hagyományait és azt, hogy hozzájárulnak a magyar kultúra, gazdaság és társadalom fejlődéséhez, ezért kiemelten támogatja kidolgozott programjaikat és az integrált nevelést biztosító pedagógiai tevékenységek fejlesztését. Emellett segíti a szakképzési rendszerben végzettség nélküli, iskolaelhagyás határán lévő fiatalok esélyteremtését, és továbblépési lehetőséget kínál számukra.Varga Mihály kijelentette, hogy április elején a kabinet döntött az intézmény programjainak rendkívüli támogatásáról, hogy ezzel is segítse a szakképzési rendszer fejlődését.
A miniszter arra is kitért, hogy a kormány egy korábbi döntése értelmében több mint hatmilliárd forinttal támogatja a rend óbudai intézményeinek fejlesztését.



