Mindenki azt szeretné, hogy a magyar egészségügy átalakuljon, és ehhez meg kell határozni az ágazat struktúráját, tevékenységét – mondta Kásler Miklós tegnap, a Medicina egészségügyi szakkonferenciáján.
A konferencia kerekasztal részében az öt nemzeti programot kidolgozó intézetek vezetői szólaltak fel. Polgár Csaba, az Országos Onkológiai Intézet megbízott főigazgatója arról beszélt, hogy mind Magyarországon, mind a fejlett országokban növekedni fognak a daganatos megbetegedések az elkövetkező évtizedekben, de az elmúlt évek statisztikái azt mutatják, hogy a tíz évvel ezelőttihez képest kilenc-tíz százalékkal többen gyógyulnak fel rákos betegségből. Andréka Péter, a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet megbízott főigazgatója azt emelte ki, a kardiológia területén olyan ellátórendszert kell működtetni, amelyben bizonyos ellátásokat kisebb központokba szerveznének az országban. Megjegyezte, tisztában vannak azzal, hogy jó pár háziorvos hiányzik a rendszerből, de sokkal többet tudnának tenni a fejlett egészségügyért, mint most, ha lehetőségük lenne rá.



