Nemzeti ünnepünk alkalmából Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter kitüntetéseket adott át. A Magyar Érdemrend Középkeresztje kitüntetést Elek János, az Állami Számvevőszék főtitkára kapta.
Az ünnepségen Varga Mihály hangsúlyozta: Szent István olyan hazát akart teremteni, amelyet magukénak éreznek a magyarok, és amely biztonságot nyújt számukra. A miniszter hozzáfűzte: csak a lelkében erős nemzet építhet erős országot. Ha meg kívánjuk őrizni hazánkat, nekünk is - ahogyan Szent István korában - meg kell hoznunk a döntéseket, meg kell vívnunk a magunk harcát, és el kell végeznünk az építő munkát. A történelmi józanság arra int bennünket, hogy vigyázzunk mindarra, amit elértünk, és tegyük ezt azért, mert ma is veszélyeknek vagyunk kitéve. Az elismerésben részesültek nemcsak munkájukkal, hanem személyes példaadásukkal is hozzájárulnak Magyarország előrejutásához.
A Magyar Érdemrend Középkeresztje kitüntetést Elek János, az Állami Számvevőszék főtitkára vehette át. A Magyar Érdemrend Tisztikeresztje elismerésben Benkovics Alajos, a Komárom-Esztergom Megyei Iparszövetség társadalmi elnöke és Kurucz Zsigmond, az Ipartestületek Országos Szövetségének örökös tiszteletbeli elnöke részesült. Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést tizenegyen, a Magyar Arany Érdemkeresztet heten vehették át.



