A magyar női kézilabda-válogatott 23–22-re győzött a világbajnoki bronz- és Európa-bajnoki ezüstérmes Hollandia vendégeként Eindhovenben, az Eb-selejtezősorozat vasárnapi játéknapján, ezzel ismét esélyes a csoportelsőségre, mert neki kedveznek az egymás elleni eredmények.
A Veszprém tartalékos összeállításban 32–25-re kikapott a Skjern otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája rájátszásának első fordulójában, a párharc vasárnapi első mérkőzésén. A magyar bajnok az első félidő derekára már hatgólos hátrányba került, sőt a 19. percben már hét találattal vezetett a Skjern, ebből a szünetig sikerült némileg lefaragni (17–13).A második félidő elején felzárkózott mínusz kettőre a Veszprém (18–16), de a dánok a 47. perc után egy 6–1-es sorozattal kilenc góllal vezettek (31–22). A magyar bajnok szerencséje, hogy szlovén játékosa, Marguc legalább valamit faragott a hátrányból. A hét gól így is soknak tűnik a szombati visszavágó előtt.



