Lionel Messi – legalábbis a madridi Marca értesülése szerint – megállapodott az Argentin Labdarúgó-szövetség, az AFA vezetőivel, hogy nem vesz részt az őszi válogatott mérkőzéseken, időlegesen újra visszavonul a nemzeti tizenegyből.
Most ezt látszik megerősíteni a Marca értesülése, amelyet még hihetőbbé tesz, hogy a Barcelona csillaga már 2016-ban is hátat fordított egyszer a válogatottnak, de aztán megváltoztatta a vb-selejtező alatt az elhatározását. Az oroszországi világbajnokság nyolcaddöntőjével, a franciák elleni vereséggel bezárólag 128 alkalommal játszott az Albicelestében, 65 gólt szerzett. Ugyanakkor – a 2008-as pekingi olimpia megnyerésén kívül – egyetlen jelentős tornát sem tudott megnyerni a nemzeti tizeneggyel. A mostani állapot szerint az ideiglenesen Lionel Scalonira bízott gárdában nem játszik majd az őszi meccseken az Egyesült Államok, Kolumbia és Brazília ellen. Ugyanakkor az argentinok abban reménykednek, hogy Lionel Messi a jövő nyári, Brazíliában rendezendő Copa Américára visszatér a válogatottba. Mindenesetre időt nyert, elhalasztotta a végleges döntést. Társai közül egyedül Javier Mascherano jelezte, hogy nem kíván többet a válogatottban szerepelni.



