Adókedvezmény jár a nyugdíj-megtakarításért

A kormány több módon ösztönzi a pénzügyi tudatosságot

Ajánló
  • 2018.12.10. - 01:00

Aki idén indít nyugdíjcélú megtakarítást, az jövőre akár 280 ezer forintos összegű adójóváírással is számolhat – hívta fel tegnapi közleményében a figyelmet a Pénzügyminisztérium (PM). Az öngondoskodást adókedvezményekkel segíti a kormány.

Idén mintegy hétszáztízezren vettek igénybe adókedvezményt az önkéntes pénztári megtakarítá­saik után, az érintettek összesen több mint 28 milliárd forintnyi adót spóroltak meg – írták. A tárca szerint a családok, a lakosság pénzügyi tudatosságának a javulását is igazolja az, hogy a 2017-ben benyújtott bevallásokban szereplő adatokhoz képest idén több mint 107 ezerrel nőtt az nyugdíjcélú megtakarításaik után adókedvezményt igénybe vevők száma, vagyis ennyivel többen választották az öngondoskodásnak ezt a népszerű, a kormány által adókedvezménnyel is támogatott formáját. Kiemelik, alapvetően három nyugdíjcélú megtakarítás létezik: a nyugdíj-előtakarékossági számla (NYESZ), a nyugdíjbiztosítás és az önkéntes nyugdíjpénztár. Minden befizetés után igénybe vehető az adókedvezmény, ami a befizetések húsz százaléka Gion ­Gábor pénzügyekért felelős államtitkár a Magyar Időknek a hét végén megjelent interjújában azt mondta, több családtámogatási elképzelés is a pénzügyi tárca napirendjén van. Szerinte azért is fontos, mert magas a készpénzállomány, amelynek évente több mint négyszázmilliárd forint kezelési, szállítási, előállítási díja van és ezt a költséget jórészt az emberek fizetik meg.
Reklám