A szurkolóink segíthetnek, de árthatnak is

Szoboszlai Dominik, Sallói Dániel és Tamás Márk a három új játékos az Eb-kerethez képest

Ajánló
  • 2021.08.26. - 04:02
Cikk borítókép
Nem okozott meglepetést RossiMTI/Illyés Tibor

Marco Rossi kijelölte a magyar labdarúgó-válogatott keretét a három szeptemberi világbajnoki selejtezőre. Az angolok, az albánok és az andorraiak ellen készülő játékosok névsora – nem meglepetésre – nagyon hasonlít az Európa-bajnokságra benevezetthez, huszonhárman most is kerettagok.

Az Eb-n szereplők közül Nagy Ádám is kerettag, de az angolok ellen eltiltása miatt nem játszhat. Hárman maradtak ki az Eb-t jártak közül: Cseri Tamás, Holender Filip és a nyáron súlyos sérülést szenvedett Sigér Dávid.

Miután a „Mister” ismét huszonhat főt nevezett meg, hárman kerültek be, illetve részben vissza, noha ketten újoncok. A 2021-es első félévet sérülése miatt kihagyó, de a Bundesligában remek formában játszó Szoboszlai Dominik meghívása evidencia, a kapitány pedig korábban már elárulta, hogy az észak-amerikai profi liga legjobb góllövői közé tartozó Sallói Dániel is meghívást kap majd. (Lesz, lehet gondja majd a külföldi kommentátoroknak a két Szalai, valamint Sallai és Sallói nevével…)

Az egyetlen meglepetés talán Tamás Márk meghívása, aki a mostani idényben ötből egyetlen mérkőzésen játszott sziléziai klubcsapatában.

„Két hónappal vagyunk az Európa-bajnokság után, értékeléseket végeztünk, és nem kellett nagy mértékben változtatnunk azon a kereten, amely helytállt a kontinensviadalon. Ugyanazt a légkört szeretnénk, amit az Eb-n sikerült kialakítanunk. Tőkésítjük azt a munkát, amit az Eb-n és az előtte lévő harmincöt napban elvégeztünk” – mondta Marco Rossi a kerethirdetés után. A válogatottal kapcsolatos újdonság, hogy az U21-es csapathoz visszatérő Gera Zoltán helyett Laczkó Zsolt dolgozik majd pályaedzőként a stábban.

A válogatott két hazai mérkőzésére (szeptember 2., Anglia; szep-tember 8., Andorra) minden jegy elkelt a Puskás Arénába. A kapitány megkérte a szurkolókat, ne csináljanak butaságot, ne tegyenek sértő, antiszemita kijelentéseket, mert egy esetleges zárt kapus büntetéssel nehéz helyzetbe kerülne a válogatott.

A magyar válogatott kerete:

Bogdán Ádám (Ferencváros), Dibusz Dénes (Ferencváros), Gulácsi Péter (RB Leipzig) kapusok, Bolla Bendegúz (Grasshoppers), Botka Endre (Ferencváros), Fiola Attila (MOL Fehérvár FC), Kecskés Ákos (Nyizsnij Novgorod), Lang Ádám (Omonia Nicosia), Lovrencsics Gergő (Hajduk Split), Willi Orbán (RB Leipzig), Szalai Attila (Fenerbahce), Tamás Márk (Slask Wroclaw) védők, Gazdag Dániel (Philadelphia Union), Kleinheisler László (NK Osijek), Nagy Ádám (Bristol City), Loic Nego (MOL Fehérvár FC), Schäfer András (DAC), Szoboszlai Dominik (RB Leipzig) középpályások, Hahn János (Paksi FC), Nikolics Nemanja (MOL Fehérvár FC), Sallai Roland (Freiburg), Sallói Dániel (Sporting Kansas City), Schön Szabolcs (FC Dallas), Szalai Ádám (Mainz), Varga Kevin (Kasimpasa), Varga Roland
(al-Ittihad Kalba) csatárok.

Reklám