„Mélységesen fel vagyok háborodva, erre egyszerűen nem voltam felkészülve” – fogalmazott Facebook-oldalán Niedermüller Péter, Erzsébetváros DK-s polgármestere, miután kiderült: gyurcsányista párttársa, Borka-Szász Tamás áramot lopott az önkormányzat épületéből. A történteket a döbbent (vagy döbbenetet színlelő) Niedermülleren kívül sem Gyurcsány Ferenc pártelnök, sem Vadai Ágnes elnökségi tag nem kommentálta. Bár az első sajtóhírek még csak arról számoltak be, hogy a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda feljelentés alapján lopás gyanúja miatt folytat nyomozást ismeretlen tettes ellen – a rendőrök ezért jelentek meg pénteken a VII. kerületi városházán –, ám később a DK kiadott egy közleményt, amely szerint Borka-Szász lemondott képviselői mandátumáról, s kilépett a pártból. Az egyelőre ismeretlen tettes ellen zajló nyomozásban kriptovaluta-bányászat merülhetett fel, amely önmagában nem számít bűncselekménynek, ám rendkívül drága számítógépeken lehet végezni, amelyek áramfogyasztása kiemelkedő. Borka-Szász október 13. óta a VII. kerületi pénzügyi és kerületfejlesztési bizottság elnöke volt, korábban a DK elnökségi tagja. Még 2002-ben lépett be az MSZP csepeli szervezetébe, amelynek több mint tíz éven keresztül volt a tagja, de a DK megalakulásakor átigazolt oda. „A baloldal Erzsébetvárosba nem önkormányzatot vezetni, hanem lopni jár” – reagált a történtekre a VII. kerületi Fidesz szervezete. Emlékezetes, a Hunvald-korszakban a nyomozó szervek elvitték a baloldali polgármestert, és letartóztatták az akkori pénzügyi bizottság elnökét is, akit súlyos börtönbüntetésre ítéltek vagyonellenes bűncselekmények miatt – írták. Felvetették, tudott-e a lopásról, részesült-e a „haszonból” Niedermüller, a DK vagy Oláh Lajos, Erzsébetváros DK-s országgyűlési képviselője.



