A hazaköltözés sem segített az Újpesten

Labdarúgás. Idegenben győzött az első három, kiemelkedően rajtolt a két mérkőzésen hibátlanul záró Diósgyőri VTK

Ajánló
  • 2020.02.03. - 00:19

Az első három helyezett győzött a labdarúgó NB I. tizennyolcadik fordulójában, ráadásul mindhárom idegenben, egy góllal. A Ferencváros a hajrában elért tizenegyes-góllal gyűrte le a sorozatban negyedszer veszítő Kisvárdát. A Mezőkövesd hátrányból fordított a tavasszal még nyeretlen Honvéd ellen a Hidegkuti Nándor Stadionban. A MOL Fehérvár unalmas, eseményszegény mérkőzésen javította tovább amúgy is kiemelkedő idegenbeli mérlegét, az ezzel a mérkőzéssel a Szusza Ferenc Stadionba visszatérő, Feczesin Róbert elengedése óta gólképtelen Újpest ellen Ivan Petrjak találata döntött. Kiemelkedően rajtolt a Diósgyőr, amely hat pontot gyűjtött a legutóbbi két fordulóban. A Puskás Akadémia 2020-ban még nem nyert, de nem is kapott ki a bajnokságban. Keddtől következik az újabb forduló.

NB I., 18. forduló. Puskás Akadémia–Debreceni VSC 0–0, kiállítva Bényei (DVSC, 89.). Kisvárda–Ferencváros 1–2, gólszerző: Obradovics (39.), illetve Boli (28.), Isael (85., 11–esből), Diósgyőr–Kaposvár 2–0, g.: Brkovics (20.), Fodor (22., öngól). Paks–ZTE 2–0, g.. Kelemen (25.), Böde (78.). Bp. Honvéd–Mezőkövesd 1–2, g.: Moutari (29., 11–esből), illetve Nagy D. (40.), Beširović (50.). Újpest–MOL Fehérvár 0–1, g.: Petrjak (84.).
Az állás: 1. Ferencváros 42 pont (17 mérkőzésből), 2. MOL Fehérvár 36, 3. Mezőkövesd 34, 4. Puskás Akadémia 27, 5. Diósgyőr 25, 6. Honvéd 25, 7. Újpest 24, 8. Debrecen 23 (17), 9. Kisvárda 20, 10. Paks 20, 11. ZTE 17, 12. Kaposvár 10.

NB II., 22. forduló. Kazincbarcika–Ajka 1–1, Nyíregyháza–Soroksár 3–5, Vác–Budaörs 0–1, Budafok–Csákvár 1–1, Haladás–Szeged–Csanád 0–0, Gyirmót–Siófok 1–3, Tiszakécske–ETO FC 0–2, Vasas–Békéscsaba 0–0, MTK–Dorog 2–1.
Az élcsoport: 1. MTK 49 pont, 2. Budafok 43, 3. ETO FC Győr 37.

Reklám