Kádkőgazdagság

Kiss László lapszerkesztő ironikus 0rása bizony a képmutató balliberális oldalt veszi célba:

Ajánló
  • 2014.09.16. - 20:11

„Vagy itt van a devizahitelesek ügye. Nem, nem azt mondják, hogy igen, jó úton járunk, s közösen talán minden megoldódik. Nem. De hát miért is mondanák, elvégre a politika mégsem úriemberek sportja vagy az angolkisasszonyok jótékonysági teadélutánja. Inkább kiáltványt intéznek az érzéketlen hatalmasokhoz, hogy tessék bizony a bankokkal még az idén visszasajtoltatni a népekbe azt a pénzt, amit olyan otromba módon kiszivattyúztak belőlük. Tisztára, mint Karinthy rossz tanulója: ügyes farkincát kanyarítanak a kettesnek, szolgálatkészen letörlik a táblát, s hangosan súgnak – még, ha rosszat is –, hogy mindenki lássa és hallja, hogy ők bizony készültek.”

A cikk a Magyar Hírlap szerdai számában jelenik meg teljes terjedelmében.

Reklám