Tízéves kisfiúként láttam őt utoljára játszani, és nehezen fogadtam el, hogy a futballpályán többé nem láthatom már. 1964-ben megfogadta, nem lesz sem edző, sem öregfiúk mérkőzéseken nem fog soha szerepelni. A politika sem érdekelte igazán, cselekedeteiben csak az igazságérzete vezérelte őt. Azt szerette volna mindig, nyerjen a válogatott, legyen jó az országnak, éljenek minél jobban az emberek. 1956-ban, amikor a forradalom idején az MTK is túrára indult, Csikarnak számtalan szerződést kínáltak
Bővebben a pénteki Magyar Hírlapban.



