Bár karrierjüket nagyjából egy időben kezdték és számtalan alkalommal dolgoztak együtt, Robert Rodrigueznek soha nem sikerült akkor közönséget megszólaltatnia, mint Tarantinonak
Nagyobb bevételt pedig szinte csak akkor sikerült termelnie, amikor sajátos stílusát teljes egészében maga mögött hagyva a saját gyermekei számára készített nagyobb költségvetésű, de annál szörnyűbb családi mozikat. A Sin City kilenc év után elkészült folytatása azonban akkora anyagi bukás volt augusztus közepén, hogy az egész pályáját maga alá temetheti.
A bajok aztán 2007-ben kezdődtek, amikor Tarantinoval együtt elkészítették a Grindhouse-t, ekkor ugyanis hamar nyilvánvalóvá vált a csúnya anyagi bukás tükrében, hogy nagynevű rendezők ide vagy oda, az exploitation műfajának megidézése tényleg csupán a legkockább filmrajongókat érdekli és míg Tarantino tanulva a fiaskóból visszatért a komplexebb, nagyközönséget is megszólító művekhez, addig Rodriguez nem adta fel, nem érdekelték a bevételi mutatók....
Bővebben a csütörtöki Magyar Hírlapban.



