Belföld
Az LMP vidékfejlesztést kér számon
A zöldek akár a Jobbikkal is együttműködnének a vidék érdekében
Sallai R. Benedek LMP-s országgyűlési képviselő Lengyel Szilviával, a párt vidékfejlesztési szakszóvivőjével közösen tartott pénteki sajtótájékoztatóján azt mondta: határozati javaslat formájában benyújtotta az Országgyűlésnek az Ángyán József egykori agrárállamtitkár által alkotott nemzeti vidékfejlesztési stratégiát, amely még tükrözte a kormányoldal korábbi ígéreteit, és amelyet pártja is támogat.
A dokumentumot 2012 tavaszán a kormány elfogadta, ám a Ház elé már nem terjesztette be.
Lengyel Szilvia hangsúlyozta, hogy a stratégia megvalósítása a vidék és az agrárium fenntartható fejlesztését szolgálta volna, a gazdasági mellett társadalmi és környezeti szempontokra is figyelve. Nehezményezte, hogy noha a stratégia elkészítését hosszas szakmai és társadalmi vita előzte meg, az azóta végrehajtott intézkedések számos ponton szembemennek azzal. Példaként a földhaszonbérleti pályázatokat említette.
Sallai R. Benedek közölte ugyanezt a dokumentumot a Jobbik is a parlament elé terjeszti, ellenzéki egyeztetés során ugyanis abban állapodtak meg, hogy így kényszerítik színvallásra a kormányoldalt. Hozzátette: ha a többség nem veszi napirendre a javaslatot, vitanapot kezdeményeznek a témában.
