Kanada pontot rabolt Montenegrótól

A délszláv pólósok négygólos előnyt herdáltak el

MH/MTI – 2017.07.17. 13:43 –

A montenegrói válogatott meglepetésre csak döntetlent ért el a kanadai csapat ellen a budapesti vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának hétfői nyitófordulójában.

kanada montenegró vízilabdaA montenegrói Duro Radovic lövését a kanadai Nicolas Constantin-Bicari kapus próbálja hárítani. Fotó: MTI/Czagány BalázsA montenegróiak a negyedik negyed elején már 8-4-re vezettek, de a kanadaiaknak öt és fél perc elég volt ahhoz, hogy egyenlítsenek.

A magyarokkal azonos csoportban szereplő olasz együttes biztosan győzte le a franciákat. Jó olasz kezdést követően a második negyedet meglepetésre megnyerték a franciák. A harmadik játékrészben viszont hat góllal (7-1) bizonyultak jobbnak az olaszok, akik így már a záró felvonás előtt eldöntötték a találkozót.

horvát usa vízilabdaAz amerikaiak (fehér sapkában) hiába küzdöttek, Horvátország nem sok esélyt adott nekik. Fotó: Nagy Balázs/Magyar HírlapMagabiztos szerb siker

Az olimpiai bajnok és címvédő szerb válogatott fölényes győzelmet aratott a dél-afrikai együttes felett a budapesti vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának hétfői nyitófordulójában.

Sima horvát győzelem
Horvátország férfi vízilabda-válogatottja 12-7-re legyőzte az Egyesült Államok csapatát a nyitófordulóban.

A mezőny legeredményesebb tagja az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes horvátok katalán játékosa, Xavier García Gadea, valamint csapattársa, Luka Loncar volt egyaránt négy góllal.

Könnyedén nyertek az oroszok is
Oroszország legjobbjai 15-8-ra diadalmaskodtak Japán ellen. Az európai alakulat minden negyedben jobbnak bizonyult ellenfelénél, játékosai közül pedig négyen is három gólig jutottak.