Zverevvel már nem bírt Haas

Tenisz. Lassan gyógyul Del Potro sérülése, nem játszik a Queen’s Clubban

AD – 2017.06.17. 01:00 –

Veszélybe került Juan Martin del Potro játéka a wimbledoni bajnokságon, miután lemondta a részvételt a hétfőn kezdődő londoni tenisztornán, a füves pályás Grand Slam-viadal egyik előversenyén. A 28 éves teniszező – a világranglista jelenlegi 30. helyezettje – június elején, a Roland Garroson, Andy Murray ellen játszva szenvedett ágyéksérülést. Sérülése miatt már lemondott egy júniusi tornát.

ZverevA hollandiai ’s-Hertogenbosch városában zajló, 589 ezer euró (181 millió forint) összdíjazású füves pályás férfi tornán az első négy kiemelt jutott az elődöntőbe. Az elsőnek rangsorolt horvát Cilic a kanadai Pospisil (6:3, 7:5), a második helyen kiemelt, német színekben játszó Alexander Zverev a francia Benneteau ellen (6:0, 6:4) győzött. Ugyancsak elődöntős a horvát Karlovic és a luxemburgi Müller.

Stuttgartban Tomas Berdych és Tommy Haas is a negyeddöntőben búcsúzott a 702 ezer euró (218 millió forint) összdíjazású tornán. A 39 éves Haas (a világranglista 302. helyezettje), aki a nyolcaddöntőben Roger Federert verte, két szettben kapott ki Zverevtől (31.). A harmadik kiemelt cseh Berdych (14.) hiába jutott szettelőnyhöz a spanyol Feliciano Lopez ellen (33.), végül vereséget szenvedett.