Újabb magyar bronzérmek a birkózó vb-n

Korpási Bálint és Szabó László is a harmadik helyen végzett

MH/MTI – 2016.03.13. 18:04 –

Korpási Bálint  a kötöttfogásúak 71 kilogrammos kategóriájában, míg Szabó László a 75 kilogrammosok között szerzett bronzérmet vasárnap, a rigai birkózó Európa-bajnokság zárónapján.

korpási bálint lead mtiKorpási Bálint a magyar küldöttség harmadik érmét szerezte. Fotó: MTI

Szabó László a horvát Neven Zugajjal csapott össze a helyosztón, s hatalmas csatában, két remek akcióval, 4-2-re győzött.

Az UTE versenyzője pályafutása első felnőtt Eb-érmét szerezte, egyúttal a rigai magyar csapat negyedik dobogósa lett.

Korpási Bálint, a BVSC huszonnyolc éves sportolója a helyosztón a román Tomi Claudiu Hinoveanu ellen lépett szőnyegre, s rendkívül magabiztosan, 9-0-ás állásnál technikai tussal győzött.

Korpási a magyar küldöttség harmadik érmét szerezte meg Rigában, ahol kedden Sastin Marianna a nők 63 kilogrammos súlycsoportjában, majd csütörtökön Galambos Ramóna a nők 55 kilós kategóriájában végzett a harmadik helyen.