A trónkövetelő diadala a rutinos, hétszeres győztes felett

Tenisz. A férfiaknál összejöhet a világelső szerb, Novak Djokovic és a spanyol Rafael Nadal álomdöntője Melbourne-ben, az ausztrál nyílt teniszbajnokságon

Burkovits Ferenc – 2019.01.24. 00:17 –

Továbbra is várnia kell Serena Williamsnek a 24. Grand Slam győzelmére, mert négy meccslabdáról kikapott a cseh Karolina Pliskovától az ausztrál nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében. A férfiaknál Nisikori Kej feladta a világelső Novak Djokovic elleni negyeddöntőt.

Karolina Plisková és Serena Williams 20190124 Karolina Plisková fogadja Serena Williams gratulációját (Fotó: AFP - Anadolu Agency)

Ilyen nincs, és mégis van: a világ legrutinosabb női teniszezője, a 37 éves, hétszeres melbourne-i győztes amerikai Serena Williams a 6:4-re elveszített első szett után kiegyenlített, majd a döntőben 5:1-es vezetésnél, négy meccslabdáról kapott ki 7:5-re a cseh Karolina Pliskovától. Williams bokája ugyan megsérült a több mint két órás mérkőzés közben, de nagyon sportszerűen nem ezzel magyarázta meglepő vereségét: „Mindent jól csináltam a mérkőzéslabdáknál, de Karolina élete teniszét játszotta” – nyilatkozta Williams.

Az amerikai nyílt bajnokságon 2016-ban döntős Pliskovára a négy között a japán Oszaka Naomi vár, a US Open címvédője sorozatban 12. GS-mérkőzését nyerte meg az ukrán Jelina Szvitolina ellen a negyeddöntőben. „Serena biztos vezetésénél szinte már az öltözőben voltam, ezért felszabadultan próbáltam befejezni a döntő szettet. Remekül sikerült!” – mondta a 26 éves Plisková, aki 2010-ben a juniorok mezőnyében nyert Melbourne-ben.

A hatszoros győztes szerb Novak Djokovic könnyen jutott az elődöntőbe, mert ellenfele, a japán Nisikori Kej a 6:1-re elvesztett első szett után ápolást kért a combjára, majd 4:1 után jelezte, hogy nem tudja folytatni a meccset. A tizennégyszeres Grand Slam-bajnok Djokovic ellenfele az elődöntőben a francia Lucas Pouille lesz, akivel még sosem találkozott tétmérkőzésen. A másik elődöntőben ma a spanyol Nadal mérkőzik a görög Cicipasszal, így létrejöhet a Djokovic–Nadal finálé.

Babos Tímea és francia partnere, Kristina Mladenovic címvédőként 6:4, 6:2-re győzött az amerikai Jennifer Brady és Alison Riske kettős ellen. A címvédő kettős ellenfele a magyar idő szerint pénteken hat órakor kezdődő fináléban a Samantha Stosur, Csang Suaj ausztrál–kínai páros lesz.