Kaposvári vereségével kiesett a címvédő Újpest

Labdarúgó Magyar Kupa

Burkovits Ferenc – 2018.12.06. 01:46 –

Három élvonalbeli csapat, az MTK , a Diósgyőr és az Újpest is kiesett a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjébe jutásért vívott mérkőzéseken.
A kék-fehérek ugyan vezetést szereztek az anyaegyesülete ellen gólt szerző Kanta József révén, de aztán két gólt is kapva búcsúztak az Ajka ellen. A DVTK 38 perc alatt négy gólt kapott Tatabányán az NB II-es Budaörstől, és bár a hajrában szépített, 5–3-as vereségével szintén kiesett. Az Újpest a 91. percben esett gól miatt búcsúzott Kaposváron (0-1). A Paks 2–2-es döntetlent játszott Siófokon, végül a tizenegyespárbajban harcolta ki a legjobb 16 közé kerülést. A MOL Vidi FC, amely két éve éppen a Budafok ellen búcsúzott a Magyar Kupától, csak a 79. percben, Marko Scsepovics révén szerezte meg a győztes gólt a BMTE pályáján (2–1). További szerdai eredmények: Sényő–Ferencváros 0–4, Tiszaújváros–Bp. Honvéd 0–4, Iváncsa–Haladás 2–4, Érd–Andráshida 0–0 (tizenegyesekkel: 3–4), Füzesgyarmat–Tiszakécske 0–1, Soroksár–Békéscsaba 2–0.