Növelte előnyét a brit Simon Yates az időfutamon

Vuelta a Espana

Burkovits Ferenc – 2018.09.12. 00:36 –

Az ausztrál Rohan Dennis nyerte a spanyol országúti kerékpáros körverseny, a Vuelta a Espana 16. szakaszát, amelyen az éllovas Simon Yates hét másodperccel növelte előnyét az összetettben második spanyol Alejandro Valverdével szemben.
A Santillana del Mar és Torrelavega közötti 32 kilométeres egyéni időfutamon a papírformának megfelelően az esélyes az ausztrál versenyző volt a leggyorsabb, aki nagy fölénnyel, 50 másodperccel előzte meg a második amerikai Joey Rosskopfot és a harmadik spanyol Jonathan Castroviejót. Az összetettben élen álló bringások közül a holland Steven Kruijswijk volt a legjobb negyedik helyével, így feljött összetettben harmadiknak. A brit éllovas, Simon Yates közel másfél perces hátránnyal csak a 13. lett ugyan, de hét másodperccel gyorsabbnak bizonyult legfőbb riválisánál, Valverdénél, akinek lemaradása így 33 másodpercre nőtt. De 16 szakasz után még nyílt az összetett verseny, ma a Getxo és Balcón de Bizkaia közötti 157 kilométer és hegyi befutó vár a nemzetközi mezőnyre, amely összesen 3271,4 kilométert tesz meg a vasárnapi, madridi célig.