Serena Williams újra ünnepelhet

Wimbledon. Másodszor döntős a német Angelique Kerber Londonban

Salánki Miklós – 2018.07.13. 01:39 –

Két év után újra az amerikai Serena Williams és a német Angelique Kerber játszhatja a döntőt a wimbledoni teniszbajnokságon.
Némi meglepetésre a német Angelique Kerber a vártánál sokkal biztosabban győzte le az esélyesnek tartott lett Jelena Ostapenkót a női egyes elődöntőjében Wimbledonban. A kétszeres Grand Slam-bajnok német játékos végig irányított a találkozón, a tavalyi Roland Garros lett győztese pedig a szokásos erőteniszét mutatta, de sok rontása miatt négyszer is elvesztette az adogatását.

Így Kerbernek lehetősége lesz visszavágnia a 23-szoros Grand Slam-győztes amerikai Serena Williamsnek, aki a másik elődöntőben 6:2, 6:4-re nyert a német Julia Görges ellen. A hétszeres bajnok Williams a 11. elődöntőjét vívta Londonban, s az előző tízből csak egyet vesztett el. A szülési szabadságáról tavasszal visszatért amerikai – aki jelenleg csak 181. a világranglistán – remek játékkal hamar szettelőnybe került, ám a második felvonásban 5:3-nál nem tudta kiszerválni a mérkőzést. Az első GS-elődöntőjében szereplő Görges azonban váratlanul semmire elvesztette az adogatását, ami már a meccsbe került. A 36 éves Williamsre a szombaton 15 órakor kezdődő fináléban a kétszeres Grand Slam-bajnok Kerber vár, aki a két évvel ezelőtt wimbledoni döntőben 7:5. 6:3-ra kikapott az amerikai játékostól.

A mai férfi elődöntőkben a szerb Novak Djokovic ellenfele a spanyol Rafael Nadal lesz, aki hatalmas, öt szettes, majdnem ötórás csatában az argentin Juan Martin del Potrót. A Roger Federert kiejtő dél-afrikai Kevin Anderson ellenfele a kilencedik kiemelt amerikai John Isner lesz, aki 41. Grand Slam-tornáján először jutott a négy közé.