Foci Vb: Horvátország-Anglia ÉLŐ

A hoszabbításban a horvátok szereztek vezetést! 2-1 a vége

MH – 2018.07.11. 20:04 –

Franciaország keddi győzelme után szerdán Horvátország Angliával csap össze az oroszországi labdarúgó-világbajnokság elődöntőjében. Vajon a Modric vezette délszlávok harcolják ki a fináléba jutást, vagy Gareth Southgate Háromoroszlánosai küzdhetnek meg a vb-trófeáért a gallokkal vasárnap?

4. perc: Modric szabálytalankodik a horvát 16-os előtt Dele Allival szemben.

5. perc: GÓÓÓÓL! Vezet Anglia! A szabadrúgás mögé Trippier áll oda és 20 méterről gyönyörűen a bal felsőbe csavar, Subasic tehetetlen.

12. perc: Young szöglete után Maguire fejel fölé, és egyébként is szabálytalan volt a védőjével szemben.

14. perc: Újabb angol sarokrúgás, megint Maguire fejel, ezúttal mellé

15. perc: Vrsajko beadás, középen Henderson tisztáz Perisic elől

19. perc: Perisic átlövése nem sokkal megy el a jobb alsó sarok mellett

22. perc: A horvát védelem szerencsétlenkedését követően Sterling ugratja ki Kane-t, aki melléküldi a ziccert, más kérdés, hogy lesen kapta a passzt az angol csatár

31. perc: Kane kétszer is betalálhatott volna! Előbb Sterling kiugratásából az ötös sarkáról lő, de Subasic szépen véd, a kipattanót a kapufára lövi az angol játékos, ismétlését pedig megint hárítja Subasic.

35. perc: Szép angol támadás, Alli laposan teszi középre, Lingard előtt nem tud összezárni a horvát védelem, 19-ről, középről gyengén mellé gurít.

45. perc: Káosz az angol hátsó alakzatban, Rakitic kerül helyzetbe, de az ötösön állva nem lő, csak tologatja a labdát, a határozottan érkező Walker szereli.

Lovren és Maguire büntetőterületen belüli ütközését még visszanézik videón a bírók, de nincs tizenegyes, mehetnek pihenni a csapatok.

Vége az első félidőnek!

65. perc - Próbálkoznak a horvátok, de nem találnak be, nincs még egyenlítés.

68. perc - GÓÓÓL: Perisic

Két ember előzött meg Vrsaljko beadásánál, kiegyenlítenek a horvátok! 1-1

81. perc - A gól után a horvátok nyomtak, de az utolsó negyedórában már feltámadtak az angolok, rájöttek, hogy nyerni akarnak a rendes játékidőben.

87. perc - Mindkét csapat hatalmas tempóban hajt a győzelemért!

90. perc - 3 perc a ráadás

90+2. perc - Harry Kane fejelhetett egy szabadrúgás-beadást kapura, de a góltól messze volt.

Jöhet a kétszer tizenöt perc túlóra!

93. perc - Az angolok kezdik jobban a hosszabbítást.

99. perc - Stones fejelt kapura, de Vrsaljko a gólvonalon mentett. Hihetetlen, pedig úgy volt, nem is játszik!

105. perc - Nem dőlt el semmi az első 15 percben.

109. perc - GÓÓÓÓL: Mandzukic

Elaludtak az angol védők, a tizenhatoson belül Mandzukic lecsapott egy labdára, és belőtte Pickford mellett! 2-1 a horvátoknak!

119. perc - Hajtanak az angolok a bentmaradásért. A horvátok eldönthették volna végleg, de elöl nem volt meg a magabiztosság.

120. perc - Négy perc van még.

125. perc - VÉGE

Horvátország a hosszabbításban legyűrte Angliát, mehetnek haza a Háromoroszlánosok. Történetük során először a döntőben a horvátok.