Umtiti gólja döntőt ért a franciáknak, a belgák a bronzért harcolhatnak még!

MH – 2018.07.10. 19:11 –

A szentpétervári Kresztovszkij Stadionbanban mérkőzik meg kedden este Belgium és Franciaország válogatottja a labdarúgó világbajnokság első elődöntőjében.

Szentpétervár belvárosában sétálgatva sokkal több dél- és közép-amerikai szurkolót lehetett látni, mint az itteni világbajnoki elődöntőben érdekelt két labdarúgó-válogatottét, franciát, vagy belgát, tudatta az MTI.

Az észak Velencéjének is nevezett városban egyáltalán nem érződött, hogy este itt rendezik az oroszországi torna egyik elődöntőjét. Az ötmillió lakosú nagyvárosban talán elvesztek az idesereglett szurkolók, de alig néhány, mezbe öltözött drukkert lehetett csak látni a Téli Palota és az Ermitázs környékén. Ráadásul azok alapján is inkább úgy tűnt, mintha brazil-mexikói, esetleg kolumbiai-argentin elődöntő lenne.

Mbappé-belga576-fifaFotó: fifa.com

Állítólag ennek az az oka, hogy a dél-amerikai fanatikusok - csapatuk menetelésében bízva - felvásárolták ennek az elődöntőnek a jegyeit, mivel Kolumbián kívül valamennyi dél- és közép-amerikai gárda ezen az ágon szerepelt, csakhogy végül csalódniuk kellett, mert egyikük együttese sem jutott el idáig.

Kora délután a belvárosban viszont több száz belga gyülekezett hangosan énekelve - stílszerűen egy belga sörözőnél. Ez volt az egyetlen olyan helyszín, ahol az ember azt érezhette, kedd este vb-elődöntőt rendeznek a városban. Francia mezt viselő drukkereket viszont csak elvétve lehetett látni még a stadion környékén is.

A kezdőcsapatok a következőképpen néznek ki:

1. perc - A franciák kezdik a mérkőzést

6. perc - Kissé nehézkesen indul a játék

11. perc - Még csak egy szabálytalanságról sem tudunk beszámolni

13. perc - Pogba ügyesen cselez, Mbappé hatalmas sprintet mutat be, betör két védő közé, de Courtois résen van

16. perc - a belgák gyorsan szerzik meg a labdát, Hazard lövése kicsivel megy el a kapu felett

18. perc - ezúttal Matuidi lövését védi a belga kapus

21. perc - hatalmasat véd a francia kapus, Alderweireld majdnem betalál

30. perc - Vertonghen buktatja Mbappét, bírói figyelmeztetést kap

38. perc - Giroud kisebb sérülést szenved a kezdőkörben, rövid ápolás után ismét játékba áll

44. perc - Pogbát lerántják, Griezmann szabadrúgása viszont a sorfalba talál

45. perc - egy perc a ráadás

46. perc - egyelőre gól nélkül mennek szünetre a csapatok

46. perc - a csapatok változatlan felállással térnek vissza

Indul a második félidő!

51. perc - GÓÓÓÓÓL: Umtiti

Egy francia szögletnél ő érkezett a legjobban és a kapuba fejelt. 1-0 a franciáknak!

56. perc - Hajtanak nagyon a franciák, sokkal jobbak, mint az első félidőben

68. perc - Giroud már a sokadik helyzetét hagyja ki, nem igazán találja magát

82. perc - Fokozódik a feszültség, tíz perce van Belgiumnak. Witsel távoli lövését védte Lloris. Támadnak a pirosak.

88. perc - De Bruyne rúghatott szabadot jó helyről, de nem fejeltek bele az ívelésbe.

90. perc - Hat perc a hosszabbítás.

92. perc - Húzzák az időt a franciák, Mbappé sárgát kap színészkedésért. Végül a franciák támadhattak, Courtois védett.

96. perc - Tolisso ajtó-ablak helyzete után sem változik az eredmény, ismét a belga kapus védett.

97. perc - VÉGE

Ha nehezen is, de Franciaország legyőzte Belgiumot, nekik a bronzmeccs jut, a gall kakasok a döntőbe jutottak!