Foci Vb: Németország-Svédország ÉLŐ

Kroos utolsó pillanatban szerzett szabadrúgásgóljával fordított a címvédő

MH – 2018.06.23. 20:09 –

Az oroszországi labdarúgó-világbajnokság eddigi legnagyobb meglepetését okozva Németország az első körben vereséget szenvedett Mexikótól. A második fordulóban Müllerék azokkal a svédekkel mérkőznek, akik viszont ha nem is könnyen, de legyőzték Dél-Korea együttesét. Vajon mire megy a vb-címvédő a masszív skandináv védelem ellen?

5. perc: Német helyzettel indul a meccs! Draxler ötméteres távolságból tüzel, a svédek a gólvonalról mentenek.

9. perc: Reus keresi Wernert egy veszélyes beadással, de Lindelöf megelőzi a német csatárt.

14. perc: A folyamatos német nyomás alól kiszabaduló svédek veszélyes ellenakciót indítanak. A ziccerben kiugró Berget meglöki Boateng, a skandináv támadó estében leadott lövését hárítja Neuer. Sem büntető, sem videózás nincs. Erről az esetről valószínűleg fognak még beszélni.

22. perc: Toivonen véletlenül arcon rúgja Rudyt, a német játékos vérzik, ápolásra szorul.

31. perc: Rudy nem tudja folytatni, Gündogan áll a helyére.

32. perc: GÓÓÓÓL! Vezet Svédország. Claesson beadását Toivonen veszi le mellel az ötösön, majd Neuer fölött a kapuba emel. Szép találat.

40. perc: Gündogan megpattanó lövését Olsen hárítja bravúrral, a lecsorgóra hiába érkezne Müller, a svéd hálóőr begyűjti előle.

45. perc: Ígéretes lehetőséget szórakoznak el a svédek. Claesson belebonyolódik a cselébe, így hiába a sárga mezesek létszámfölénye, Hector menteni tud.

45+1. perc: Boateng veszélyes csavarása az oldalhálóban köt ki.

45+2. perc: Berg csúsztatását Neuer tornássza ki szögletre.

A sarokrúgásra már nincs idő, vége az első játékrésznek.

Bajban a címvédő, hiába akadnak helyzeteik, gólt továbbra is képtelenek lőni Löw mester fiai, ráadásul a svéd kontrák borzasztó veszélyesek.

Csere a félidőben: Löw lehozza Draxlert a középpályáról és fölküldi a támadósorba Gomezt.

48. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Reus találatával egyenlít a Nationalelf.

52. perc: Müller fejese kevéssel kerüli el a kaput.

57. perc: Werner passzából Hector kerül helyzetbe, lövésére szépen odaér Olsen.

69. perc: Gomez bombázott fölé öt méterről teljesen üresen állva. Más kérdés, hogy érvénytelen lett volna, hiszen lengett a partjelző zászlaja...

71. perc. Boateng besárgul, szabálytalanul állította meg a nekiiramodó Forsberget.

73. perc: A nagy kedvvel játszó Werner húzta meg a jobb szélt, középre tett labdájába a menteni igyekvő Granquist nyúlt bele Gomezt megelőzve, s kis híján a saját kapujába talált. Szerencséjére Olsen kapus lábában elakadt a labda.

74. perc: Svéd csere - Durmaz váltja Claessont.

75. perc: Berg tüzel, Neuer véd.

78 perc: Ismét váltanak a svédek - Toivonen jön le a pályáról, Guidetti kap lehetőséget a helyén.

82. perc: Boateng Berggel szemben szabálytalankodik, sárgát kap érte, csakhogy a német védőnek már volt egy ilyen színű lapja, úgyhogy villan a piros is. Tíz emberre fogyatkozik a Löw-legénység.

82. perc: Neuer óriásit véd, Granqvist fejesét öklözi ki

87. perc: Az utolsó német csere, Löw kockáztat, leveszi a védelemből Hectort, beküldi a támadó Brandtot.

88. perc: Olsen bravúr! A svéd portás Gomez fejesét üt ki a léc alól!

90. perc: A svédek is elhasználják az utolsó cserelehetőséget. Berg le, Thelin be.

Öt perc a hosszabbítás

90+2. perc: KAPUFA! Szöglet után passzolgatnak a németek, Brandt kapja meg, aki 19-ről rátűzi, lövése a jobb oldali kapufán csattan.

90+6. perc: GÓÓÓÓÓL! Kroos az utolsó pillanatban egy gyönyörű szabadrúgással menti meg csapatát. Mesteri lövés a rövid felsőbe 16-ról.