Foci Vb: Belgium-Tunézia ÉLŐ

5-2-re diadalmaskodtak Hazardék

MH/MTI – 2018.06.23. 14:18 –

A sztárokkal teletűzdelt, a torna egyik - talán már nem is annyira titkos - esélyesének tartott belga csapat Tunéziával mérkőzik az oroszországi labdarúgó-világbajnokság szombati játéknapjának első meccsén.

A papírformának megfelelően belga támadásokkal indult a találkozó.

5. perc: GÓÓÓÓL! Sz. Ben Jusszef lép oda a tizenhatos vonalán Hazardnak, a játékvezető lefújja. Videózás következik. Megadják a büntetőt. Eden Hazard áll a labda mögé, higgadtan belövi, vezet Belgium.

16. perc: GÓÓÓÓL! Mertens átadása után Lukaku egy szép lövéssel duplázza meg a belga előnyt

17. perc: GÓÓÓÓL! Gyors válasz a túloldalon. Kazri szabadrúgását Bronn fejeli Courtois kapujába.

21. perc: Alderweireld próbálkozik 16-ról, de mellé lő.

22. perc: Ápolni kell a belga gólszerzőt, Carrasco találta el a labdával. Bronnt hordágyon viszik le, nem tudja folytatni.

25. perc: A sérült Bronn helyén Hamzi Naggez folytatja

32. perc: Kazri távoli lövését elsőre nem tudja fogni Courtois, a kiejtett labdára kis híján lecsap Badri, de a kapus összeszedi előle.

38. perc: F. Ben Jusszef lő fölé jó 20 méterről.

41. perc: Újabb sérülés a tunéziaiaknál, Sz. Ben Jusszef is hordágyon kénytelen elhagyni a pályát, a Leicester City légiósa, Benaluan váltja.

45+5. perc: GÓÓÓÓÓL! Meunier jó ütemben ugratja ki Lukakut, aki szépen pörgeti el a kilépő kapus mellett.

Jó mérkőzés, megérdemelt és magabiztos belga vezetéssel vonulhatnak pihenőre a felek.

Lukaku az első belga játékos, aki négy gólig jut egy világbajnokságon.

Megkeződött a második játékrész

52. perc:  GÓÓÓÓÓÓL! De Bruyne a saját térfeléről ad kiváló indítást Hazardnak, aki kilép, elviszi a kapus mellett is, majd a kapuba lő.

60. perc: A duplázó Lukaku lemegy, Fellaini váltja Csere a túloldalon is: Szasszi számára ennyi volt a meccs, helyén Szliti a friss erő.

62. perc: Carrasco 18 méteres csavart lövése centikkel kerüli el a kaput.

78. perc: Belga helyzet! Batsuhayi lép meg Mertens passzával, a kapust is kicselezi, de Meriah a gólvonalról kivágja a labdát

85. perc: Mertens lejön, a fiatal Youri Tielemans a pályán a belga válogatottban.

90. perc: GÓÓÓÓL Ha már bejött, ad egy gólpasszt az ifjú középpályás. Tielemans gyönyörű beadására a másik csereember, Batsuhayi érkezik a kapu elé és a hosszú sarokba belsőz.

92. perc: GÓÓÓÓL! Tunéziai szépségtapasz, Naggez középre adott labdáját Kazri továbbítja Courtois hálójába.

VÉGE! Remek játékkal aratott újabb győzelmet a belga együttes.