Ma aranyéremért csatázhat csapatunk a Duna Arénában

Férfivízilabda-világliga

Salánki Miklós – 2018.06.23. 00:13 –

A magyar férfiválogatott ellenfele Japán volt az elődöntőben, amely meglepetésre 11–10-re legyőzte az Egyesült Államok csapatát a csütörtöki negyeddöntőben a Duna Arénában zajló férfivízilabda-világliga nyolccsapatos szuperfináléjában.
A két együttes a csoportmérkőzésen már találkozott, akkor a magyarok magabiztosan 14–7-re győztek. Ezúttal az ázsiai válogatott kezdett jobban, s a nagyszünetben 5–2-re vezetett. A pihenő után a hazai együttes rákapcsolt, Bátori, Bedő, Angyal és Erdélyi góljaival egyenlített, majd Vámos bombájával átvette a vezetést (9–8). Az utolsó negyedben Akari egy távoli csavargóllal izgalmassá tette a hajrát, de Bedő majd Vámos találatával csapatunk 11–9-re győzött, s bejutott a döntőbe. Ellenfele a ma esti fináléban a Spanyolország–Montenegró elődöntő győztese lesz.