Oroszország-Egyiptom: Szalah a kezdőcsapatban

Öngóllal vezettek az oroszok, az előnyt megtriplázták, Szalah büntetőből javított: 3-1 a vége

MH – 2018.06.19. 20:04 –

Mohamed Szalah is ott van az egyiptomi válogatott kezdőcsapatában az Oroszország elleni mérkőzésen kedden este a labdarúgó világbajnokság A-csoportjának második fordulójában.

Az orosz labdarúgó-válogatott még nem jutott tovább a vb-csoportkörön a Szovjetunió felbomlása óta.

Oroszország a vb-előtti 18 felkészülési meccséből csak ötöt tudott megnyerni, az eddigi játéka alapján azonban még a csoportgyőzelemre is esélyes lehet.

Oroszország 5-0-s siker után lép pályára újra, önbizalomtól duzzad mindegyikük melle, Egyiptom Uruguay ellen vesztett az utolsó percekben, ők az esélyük elúszása ellen küzdenek ma.

20:00 - Oroszország - Egyiptom

20. perc - Nem igazán látszik esélyesnek az egyiptomi válogatott, Oroszország többet támad és csak a szerencsén múlik, hogy nincs bekapott gól.

30. perc - Szalah a egyetlen mentsvára Egyiptomnak, próbál meglódulni, de nem könnyű a dolga egyedül.

46. perc - Félidő

Jön is a második etap.

48. perc - ÖNGÓL: Fathi

Lövés után rosszul ért bele Fathi, bepattant róla. Az egyiptomiak videózást kérnek, de megadják a gólt anélkül.

56. perc - Ott volt a lehetőség, de Szalah lábában maradt az egyenlítés, nagy a tanácstalanság.

59. perc - GÓL: Cserisev

Harmadik gólját lövi a vébén az orosz, most egy zseniális passzt kapott és a kapus lába között lőtte be az egyiptomi hálóba a labdát. Valószínűleg eldőlt Egyiptom sorsa a meccsen és a világbajnokságon egyaránt.

61. perc - GÓL: Dzjuba

Három percen belül kétszer is betalál Oroszország. Már biztosan eldőlt.

72. perc - GÓL: Szalah

Videóbíró alapján büntetőt ítél a játékvezető, Szalah esett el, mert lerántották. Be is vágja magabiztosan a ficakba. Lesz visszaút?

90+5. perc  - VÉGE

Nem lett visszaút, két meccs alatt nyolc gólt vágott az orosz csapat, ez mindenképp váratlan. Szalahék még Szaúd-Arábia ellen játszanak egyet.