A leghosszabb szakaszt a szlovén Mohoric nyerte a Giro d’Italia körversenyen

Kerékpár

Burkovits Ferenc – 2018.05.16. 01:00 –

A hétfői szünnap után a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny tizedik, keddi szakaszán kettőszázharminckilenc kilométer várt a mezőnyre. A brit éllovas, Simon Yates mögött eddig 32 másodperces lemaradással második kolumbiai Esteban Chaves korán leszakadt a főmezőnytől.
Sajtóinformációk szerint Chaves pollenallergiával küzd, ezért végül több mint húsz perc hátránnyal ért célba, s ezzel elvesztette minden esélyét a végső diadalra. Ennek következtében a címvédő holland Tom Dumoulin jött fel a második helyre, de neki is 38-ról 41 másodpercre nőtt a hátránya, mivel Yates megnyert egy részhajrát. A cél előtt harmincegy kilométerrel a szlovén Matej Mohoric és a német Nico Denz megszökött az élmezőnyből. Kettőjük szoros párharcát a hajrában Mohoric nyerte: „Nagyon boldog vagyok, hogy szakaszgyőztes lettem. Ezzel megháláltam csapatom bizalmát, akitől mára szabadkártyát kaptam” – nyilatkozta a szlovén bringás. A főmezőny 37 másodperces hátránnyal csak a harmadik helyért hajrázhatott, melyet az ír Sam Bennett szerzett meg. Ma az Assisi és Osimo közötti 156 kilométer megtétele vár a mezőnyre.