A Barcelona Brazíliában talált Iniesta-utódot

Labdarúgás. Cristiano Ronaldo újabb két gólt szerzett, s ezzel több gólnál tart már az idényben, mint a hétvégi bajnokit harmadik gyereke születése miatt mulasztó Lionel Messi

RR – 2018.03.12. 01:58 –

Győzött a Barcelona és a Real Madrid is – noha a katalánok nélkülözték a harmadik fia születése miatt „szabadságra” menő Lionel Messit –, tartja második helyét a magabiztos Atlético Madrid, de a forduló nagy nyertese kétségtelenül a Valencia.

Paulinho 20180312 A Barcelona egy év alatt három brazilt szerzett. Az egyik a bordó mezes Paulinho (Fotó: Reuters - Jon Nazca)

Az előző bajnoki idényben csupán tizenkettedik helyezett, az akkor még csak BL-selejtezőt jelentő negyedik helytől huszonhat ponttal elmaradó Valencia minden bizonnyal lezárta a BL-indulás kérdését a La Liga mostani idényében. A Chének becézett gárda idegenben, a hajdanán (?) oly’ félelmetes Sánchez Pizjuan Stadionban a brazil Rodrigo mindkét félidőben szerzett egy-egy góljával (mindkettőnél a francia Geoffrey Kondogbia adta a gólpasszt!) 2-0-ra megverte a Sevillát, s ezzel már tizenegy pontra nőtt a negyedik és ötödik helyezett közötti különbség. Vincenzo Montella együttese hiába birtokolta több mint 60 százalékban a labdát, semmire sem ment a Valencia ellen.

A héten a Manchester United ellen Bajnokok Ligája-meccset vívó Sevilla éppen gyenge hazai mutatójának tulajdoníthatja, hogy minden bizonnyal lemarad a királykategória 2018–2019-es idényéről. A Sán­chez Pizjuan Stadionban 2016. május 8. és idén január 6. között, több mint másfél esztendő alatt, csupán egyetlen bajnoki mérkőzését veszítette el, azt is a Barcelona ellen. Ám az utóbbi időben, a december közepi, Levante elleni döntetlennel kezdődően hét hazai meccséből csak kettőt nyert meg, sőt háromszor is kikapott, noha a Barcelona (március 31.) és a Real Madrid (április 22.) elleni meccse még csak most következik.

Ernesto Valverde, a Barca vezetőedzője azt mondta, még a Real Madridot sem lehet kihúzni a bajnokesélyesek névsorából.

Alkalmasint túl óvatos, a reális listán már mindössze a Barcelona neve szerepel, de kétségtelen, hogy a katalánoktól tizenöt pontos távolságban lévő címvédő értékes három pontot szerzett meg az Eibar pályáján. A mérkőzés hőse ismét Cristiano Ronaldo volt, aki két gólt szerezve feljött Lionel Messi és Luis Suárez mögé a góllövőlista harmadik helyére. A Real Madriddal és a klub játékosaival mindig is rokonszenvező Marca még azt is közzétette, hogy minden sorozatot figyelembe véve a portugál immár egy góllal többet szerzett a 2017–2018-as klubidényben, mint Lionel Messi, de ezt kétségtelenül jó idei formája mellett elsősorban BL-beli eredményességének köszönheti. Az persze elvitathatatlan, ha csak a bajnoki formáját nézzük, akkor is, hogy 18 gólnál jár már az idényben, szemben a Madrid második leggólerősebb játékosával, a nyolcnál tartó Gareth Bale-lel. Ronaldo 2018-ban kilenc bajnokin 14 gólt szerzett eddig. Az Eibar elleni meccs mókás története, hogy Sergio Ramos hirtelen lekéredzkedett a pályáról a játékvezetőtől, majd az öltözőbe rohant. Muszáj volt egy mosdót keresnie… Öt perc múlva aztán visszatért. Lecserélni már nem lehetett Zidane kimerítette addigra három cserelehetőségét.

A Barcelona Messi nélkül is magabiztosan megverte az utolsó helyen álló, nemrégiben még szebb napokat látott Málagát. Fél óra alatt eldőlt minden, előbb Jordi Alba beadásából fejjel Luis Suárez, majd Ousmane Dembélé passzából a látványos, már-már Madjer-szerű sarkalásos gólt szerző Coutinho talált a kapuba.

A Barcelona a mérkőzés másnapján, vasárnap bejelentette, hogy 30 millió euróért szerződteti a nyáron a brazil Arthurt a Gremióból.

A középpályást Luiz Felipe Scolari, a 2002-es világbajnok brazil válogatott szövetségi kapitánya, a játékos korábbi edzője Andrés Iniestához hasonlította – alkalmasint a karmester utóda lehet majd. Arthur érkezésének időpontja még nem tiszta, elképzelhető, hogy csak 2019 januárjában, a brazil idény vége után költözik Európába.

Arthur Henrique Ramos de Oli­vei­ra Melo mindössze huszonegy éves, a 2017-es Libertadores-kupa legjobb futballistájaként ünnepelték, de a brazil válogatottban egyelőre még nem kapott helyet.

Premier League, 30. forduló: Manchester United–Liverpool 2–1, Everton–Brighton 2–0, Huddersfield Town–Swansea City 0–0, Newcastle United–Southampton 3–0, West Bromwich Albion–Leicester City 1–4, West Ham United–Burnley 0–3, Chelsea–Crystal Palace 2–1. Arsenal–Watford 3–0, Bournemouth–Tottenham Hotspur 1–4, Stoke City–Manchester City (hétfőn rendezik).
Az élcsoport: 1. Manchester City 78 pont (29 mérkőzésből), 2. Manchester United 65, 3. Tottenham 61, 4. Liverpool 60 .

Bundesliga 1, 26. forduló: Mainz–Schalke 0–1, Bayern München–HSV 6–0, Hannover 96–Augsburg 1–3, Hertha BSC–Freiburg 0–0, Hoffenheim–Wolfsburg 3–0, Bayer Leverkusen–Mönchengladbach 2–0, Stuttgart–RB Leipzig 0–0, Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 3–2, Werder Bremen–Köln (hétfőn rendezik).
Az élcsoport: 1. Bayern München 66 pont, 2. Schalke 46, 3. Leverkusen 44, 4. Dortmund 42, 5. Frankfurt 42.

Serie A, 28. forduló: Roma–Torino 3–0, Verona–Chievo 1–0, Fioren­tina–Benevento 1–0, Bologna–Atalanta 0–1, Cagliari–Lazio 2–2, Crotone–Sampdoria 4–1, Juventus–Udinese 2–0, Sassuolo–SPAL 1–1, Genoa–Milan 0–1, Inter–Napoli (lapzárta után ért véget).
Az élcsoport: 1. Juventus 71 (27), 2. Napoli 69 (27), 3. AS Roma 56, 4. Lazio 53.

Primera División, 28. forduló: Girona–Deportivo La Coruna 2–0, Málaga–FC Barcelona 0–2, Getafe–Levante 0–1, Sevilla–Valencia 0–2, Eibar–Real Madrid 1–2, Espanyol–Real Sociedad 2–1, Atlético Madrid–Celta Vigo 3–0, Las Palmas–Villarreal 0–2, Athletic Bilbao–Leganes (lapzárta után ért véget), Alavés–Betis (hétfőn rendezik).
Az élcsoport: 1. Barcelona 72 pont, 2. Atlético Madrid 64, 3. Real Madrid 57, 4. Valencia 56.