Negyeddöntős Babos a sencseni női tornán

Tenisz. A görcsöt kapott Garbine Muguruza feladta, a sérült Andy Murray visszalépett a brisbane-i idénynyitó viadalon

Burkovits Ferenc – 2018.01.03. 01:01 –

Jó formában kezdte az új évet Babos Tímea, aki könnyedén jutott be a negyeddöntőbe a 750 ezer dollár (194 millió forint) összdíjazású, sencseni keménypályás női tenisztornán.
A nyolcadik helyen kiemelt Babos Tímea (55. a világranglistán) a legjobb 16 között a lengyel Magda Linette-et (72.) győzte le kedden két sima játszmában, 6:2, 6:1-re a sencseni tornán.

„Örülök, ma is jól ment a játék. Higgadtan és összeszedetten teniszeztem. Boldog vagyok, mert az ellenfél ugyan nem volt nagy ütőerejű, de annál stabilabb játékos. Szerdán szünnap, csak edzések lesznek. Aztán jöhet az év első negyeddöntője!” – nyilatkozott a honlapján a 24 éves soproni játékos.

Nem kezdődött viszont jól az új idény a spanyol Garbine Muguruzának, aki sérülés miatt feladta első mérkőzését a brisbane-i tenisztornán. A korábbi világelső spanyol játékos a szerb Aleksandra Krunic elleni keddi nyolcaddöntőben a harmadik játszmában megcsúszott, elesett, beütötte a jobb térdét, és a combját is fájlalta. Elmondása szerint a hosszú meccs alatt többször is görcsöt kapott, ezért kellett végül feladnia az összecsapást.

Andy Murray pályára sem lépett Brisbane-ben, mert csípősérülése miatt már az első mérkőzése előtt visszalépett.  A világranglistán 16. skót játékosnak ez lett volna az első versenye azután, hogy júliusban – már sérülten – elvesztette wimbledoni negyeddöntőjét. A csípőjét fájlaló teniszező azóta mindössze két bemutatómérkőzést játszott. „Nagyon csalódott vagyok, hogy vissza kellett lépnem, de a US Open óta végzett konzervatív kezelés után még nem értem el azt a szintet, amit szerettem volna” – mondta Murray, és hozzátette, az is lehet, hogy meg kell műteni a csípőjét, ám mivel erősen kérdéses, hogy az esetleges operáció meghozná-e a kívánt eredményt, ez csak a második számú opció. A skót teniszező egyelőre Ausztráliában marad, és valószínűleg a hét végén dönti el, vállalja-e az indulást Melbourne-ben a január 15-én kezdődő Australian Openen.

Jól kezdte az évet Piros Zsombor, aki meccslabdákat hárítva három játszmában, 3:6, 7:5, 6:1-re nyert az első helyen kiemelt francia Julien Benneteau ellen az Új-Kaledóniában zajló, 75 ezer dollár összdíjazású férfi tenisztorna első fordulójában. A 18 éves magyar játékos pályafutása során először győzött le top 100-as riválist, ellenfele az 56. az ATP rangsorában. A világranglistán 631. Piros a selejtezőből két győzelemmel jutott fel a főtáblára, a nyolcaddöntőben az amerikai Noah Rubin (201.) lesz az ellenfele.