Serena Williams messze még régi önmagától

Tenisz. Mindkét magyar éljátékos könnyű győzelemmel kezdte az évet, Babos Tímea Kínában, Fucsovics Márton pedig Indiában nyert simán, két szettben

AD – 2018.01.02. 02:28 –

Mind a két magyar éljátékos jól kezdte a 2018-as esztendőt: Babos Tímea a kínai Sencsenben, Fucsovics Márton az indiai Púnában nyert mérkőzést. A legszűkebb világelit tagjai közül Serena Williams és Andy Murray is vereséggel tért vissza.

Serena-WilliamsSerena Williams sokat bosszankodott (Fotó: Reuters/Satish Kumar)
Babos Tímea 6:1, 6:1-re legyőzte a 16 éves kínai Vang Hszi-jüt a 750 ezer dollár (194 millió forint) összdíjazású sencseni keménypályás női tenisztorna első fordulójában. „Örülök a mai mérkőzésnek, mert jól ment a játék az év első meccsén” – jegyezte meg röviden a verseny nyolcadik kiemeltje. A WTA-rangsorban ötvenötödik magyar teniszező ellenfele a nyolcaddöntőben a lengyel Magda Linette (72.) lesz. A kínai tornát a világranglista-vezető román Simona Halep és a korábbi világelső orosz Marija Sarapova is sima győzelemmel kezdte.

Fucsovics Márton ötvenöt perc alatt 6:3, 6:0-ra verte az argentin Nicolas Kickert az indiai Púnában zajló, 501 ezer dollár (130 millió forint) összdíjazású keménypályás férfitenisztorna első fordulójában. „Jól ment a játék, a szerváim nagyon hatékonyak voltak, és végig tudtam irányítani a meccset” – írta közösségi oldalán a győztes. Fucsovics ellenfele a nyolcaddöntőben a negyedik kiemelt francia Benoit Paire lesz. A magyar teniszező párosban a kazah Mihail Kukuskin oldalán az elsőként rangsorolt Robert Lindstedt, Franco Skugor svéd, horvát duóval találkozik a nyolcaddöntőben.

Gyermeke szeptemberi születése után vereséggel tért vissza Serena Williams, aki döntő rövidítésben kapott ki a lett Jelena Ostapenkótól szombaton, az abu-dzabi tornán rendezett bemutató-mérkőzésen. (Ez volt az első alkalom, hogy az Egyesült Arab Emírségek fővárosában zajló viadalon nők is pályára léphettek.) A 36 éves játékos tavaly január óta nem versenyzett, de már tavasszal kijelentette, hogy szeretné folytatni sportpályafutását. Augusztusban elárulta, hogy indulni akar a január 15-én kezdődő Australian Openen, amelyre december 6-án le is adta nevezését. Ugyanakkor a friss hírek szerint egyelőre nem biztos az indulása. „Nem tudom, teljes mértékig készen állok-e, hogy visszatérjek a körforgásba” – mondta Abu-Dzabiban. Ugyancsak vereséget szenvedett az Emírségekben Andy Murray. A korábbi világelső a könyökfájdalmai miatt visszalépett Novak Djokovic helyére ugrott be, és kapott ki egyszettes mérkőzésen 6:2-re a spanyol Roberto Bautista Aguttól, aki így bejutott a fináléba. Az már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy a két játékos csak egy szettet játszik. Murray a wimbledoni bajnokság óta először lépett pályára, az esztendő második felében csípősérüléssel bajlódott. Az ATP-világranglistát vezető Rafael Nadal január tizedikén Melbourneben tér vissza a pályára a térdsérülését követően. A Tie Break Tens elnevezésű rendezvény tízfős mezőnyében rajta kívül ott lesz Novak Djokovic (ha felépül) és Lleyton Hewitt, illetve Stan Wawrinka és Nick Kyrgios is. A különleges, kieséses rendszerű torna minden mérkőzése kizárólag egy szuper-rövidítésből áll, amelyet tíz pontra játszanak. A győztes 250 ezer dolláros (65 millió forint) pénzdíjat kap. Először 2015-ben Londonban, azóta pedig Bécsben és Madridban rendeztek ilyen tornát.

Az ausztráliai Perth-ben már zajlik a harmincadik Hopman Kupa. Az A csoportban Ausztrália Kanadát, Németország Belgiumot győzte le 2–1-re A B csoportban az Egyesült Államok Oroszországot (2–1), Svájc Japánt (3–0) verte meg.